همفکر در شیراز


سابقه همفکر شیراز به هفت ساله پیش بر می‌گردد که اولین جلسات آن توسط فاطمه نصیحت کن و دوستانش تشکیل شد. همفکر هر چهارشنبه عصر ساعت پنج تشکیل می‌شود. در همفکر همه رده های سنی هستن. اول از همه می‌خواهم به شروع کنندگان همفکر شیراز اشاره کنم. آن دسته از بچه های قدیمی دهه شصتی که امروز نزدیک به سی سالشان شده است و به عنوان مشاهیر همفکر شیراز می‌توانید نام و تعریفشان را بشنوید. میثم حدیقه یک برنامه نویس خوب اندروید است که به اصطلاح ما ها یک فری لنسر باتجربه شده است. محسن شعله خیلی کتاب خوان است (همه او را به کتاب‌خوان بودن می‌شناسند) و به صورت تخصصی در بورس ایران کار می‌کند.

ستار ستودگان در تپسی واحد نیروی انسانی شیراز کار می‌کند. ثنا خالصی بنیانگذار و مدیرعامل کمدا هست. بی‌وقفه تلاش می‌کند و همین ماه اخیر راند دوم سرمایه گذاری را از دیجی‌کالا تامین نمود و در اجتماع شیرازی ها حسابی خبر ساز شد. در تلاش است که به قول خودش آدمک وارونه (همان کمدا) تاثیرگذارترین سوشال کامرس ایران باشد. همیشه می‌گوید کمدا اینقدر در حال رشد است که خودم گاهی ازش جا می مانم!

مهدی شاه امیریان یک برنامه نویس خوب است که وب اپلیکیشن می‌نویسد. و از هسته های اصلی یوایکس شیراز بوده. حمید رضا فهیمی یک دوربین حرفه ای در دست دارد. با این دوربین و ذوق خوبش برای شکار واقعی لحظه ها از رویدادها و جلسات کل شیراز عکاسی می‌کند، خاطره می‌سازد و همیشه به فاصله کوتاهی بعد از رویداد عکس ها را منتشر میکند.

وحید مهدوی در خیابان مشیر فاطمی لوازم آرایشی فروشی دارد. با همسرش دنبال این هستن که کسب و کارشان را اینترنتی کنند . وحید حتی در همفکر مشهد هم سوال می‌پرسد و مشتاق یادگرفتن فضای دیجیتال است.

ابراهیم صادقی صاحب کافه ۱۱۰ در ابتدای عفیف آباد از سمت ستارخان است. بارها همفکر را میزبانی کرده است. برای کافه اش یک صفحه اینستاگرام درست کرده. به سمت برنامه نویس شدن علاقه دارد چون قبل از راه انداختن کافه ۱۱۰ خودش برنامه نویسی می‌کرده. کافه ۱۱۰ دو قسمت دارد. آموزشگاه و کافه. مردم به کافه ۱۱۰ می‌روند و از کتاب‌های قفسه کافه یک کتاب بر‌می‌دارند و چایی و قهوه می‌نوشند و از دنیای عجایب درون کتاب ها لذت می‌برند.

امید حکایتی طراحی هست که از طراحی معماری شهرسازی و ساختمان تا طراحی معماری نرم افزار را پیگیری می کند. الان داره روی چند پروژه در صنایع مختلف کار می کنه. نوازنده است. همیشه با یک نگاه انتقادی و فلسفی به عمق مسائل نگاه می‌کند. نیلوفر عابدینی پور دانشجوی ترم آخر پزشکی است. می‌خواهد یک نرم افزار بسازد که مدارک بیمارستانها جمع و جور شود و سامان یابد. درس‌هایش اینقدر سخت و سنگین است که وقت سر خاراندن را از او گرفته ولی با اینحال دست نمی‌کشد.

مجتبی جعفریان کشتی گیر بوده و یک صفحه اینستاگرام پربازدید به اسم آلوا درست کرده است. می‌خواهد این صفحه را به یک وبسایت تبدیل کند برای کشتی گیر های کل کشور. مسلم رستمی همیشه می‌خواهد چیزهای جدیدی یاد بگیرد. سوال می‌پرسد و خوب گوش می‌کند. به مجتبی جعفریان در آلوا کمک می‌کند تا محیط کاربری نرم‌افزار را بهتر طراحی کنند. بهنام تجلی پنجاه و پنج ساله با دلی جوان و علاقه‌مند به دنیای دیجیتال ،قبلا مهندس متالوژی بوده و در صنعت فعال بوده است. دوست دارد در دوران بازنشستگی اش یک کسب و کار اینترنتی درستکند که برپایه تبلیغات آنلاین است.

 در همفکر کسانی هستند که دست این افراد را می‌گیرند و پیش خودشان مشغول بکار می‌کنند تا به آن‌ها نشان دهند که تو بعد از این همه سال درس خواندن می‌توانی واقعا اثری ایجاد کنی. باور‌کن می‌شود کار کرد. من هستم. تو هم باش.

همفکر تیم هایی هستند که می‌آیند و محصولات جدیدی به جامعه معرفی می‌کنند . بعضی‌هایشان رشد میکنند و مثل کمدا در سطح ملی معرفی می‌شوند. بعضی‌های دیگر با همه ارزش‌هایی که دارند هدفشان این است که به همین استان و همین شهر خدمات بدهند و ماجراجویی کمتری کنند.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *